
V roce 1908 zakoupila rodný dom sv. Klemente M. Hofbauera vídeňská provincie redemptoristů. Následujícího roku 1909 zde zbudovaly sestry sv. Hedviky klášter se sirotčincem a domácí ošetřovnou. Když se v roce 1929 sestry přestěhovaly, objekt převzala pražská provincie redemptoristů, aby zde založila nový klášter. Oficiálne byl klášter zřízen 20. ledna 1934.
